Piłkarze FC Porto wygrali ze Sportingiem Braga 1:0 (1:0) w finale piłkarskiej Ligi Europejskiej. Pojedynek portugalskich zespołów rozstrzygnął się w końcówce I połowy. Bramkę głową zdobył w 44. minucie Radamel Falcao. Sporting Braga w 1/16 finału Ligi Europejskiej wyeliminował poznańskiego Lecha.

Był to jedenasty pojedynek w historii, gdy w decydującym meczu tych rozgrywek (do 2009 roku nazywanych Pucharem UEFA) spotykają się zespoły z tego samego kraju. "Smoki" zdobyły Puchar UEFA w sezonie 2002/03 pod wodzą Jose Mourinho. Obecny trener tego zespołu, niespełna 33-letni Andre Villas Boas jest najmłodszym w historii szkoleniowcem, który sięgnął po europejskie trofeum.

W rozgrywkach LE Falcao zdobył 18 bramek. Kolumbijczyk pobił poprzedni rekord ustanowiony 15 lat temu przez Juergena Klinsmanna w barwach Bayernu Monachium.

W zakończonych niedawno rozgrywkach ligi portugalskiej drużyna Porto zajęła pierwsze miejsce, dokonując rzadko spotykanego wyczynu - z 30 meczów wygrała aż 27, a trzy zremisowała. Piłkarze Sportingu Braga w ostatniej kolejce dali się wyprzedzić Sportingowi Lizbona i zajęli ostatecznie czwartą lokatę.

FC Porto - Sporting Braga 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Falcao (44)

Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)