​"Najlepsza wiadomość dla trenera Adama Nawałki jest taka, że wszyscy zawodnicy są zdrowi. Poza tym limit pecha został wykorzystany w poprzednim cyklu eliminacji" - powiedział Robert Lewandowski na konferencji reprezentacji. W piątek 14 listopada, o godz. 18 czasu warszawskiego, liderujący w grupie D biało-czerwoni zagrają w Tbilisi z Gruzją w kwalifikacjach Euro 2016.

Teraz szczęście powinno nam pomagać. Kibice będą mogli patrzeć jak kadra rośnie w siłę, systematycznie wygrywa i uzyskuje upragniony awans - powiedział Lewandowski.

Piotr Zieliński z włoskiego Empoli znalazł się w gronie 17 piłkarzy z lig zagranicznych, powołanych przez Adama Nawałkę na mecz eliminacji Euro 2016 z Gruzją i towarzyskie spotkanie ze Szwajcarią. Z porównaniu z wygranym 2:0 meczem z Niemcami w kadrze brakuje Jakuba Wawrzyniaka. czytaj więcej

Napastnik Bayernu Monachium stwierdził, że piątkowe spotkanie w gruzińskiej stolicy może być podobne do tych z eliminacji mistrzostw świata 2014 w Kiszyniowie i Czarnogórze. Biało-czerwoni zanotowali wtedy dwa remisy.

Znów czeka nas potyczka na gorącym terenie, na którym ciężko było nawet tak silnym zespołom, jak Hiszpania i Francja. Zazwyczaj na stadionie w Tbilisi nie wpadają więcej, niż jedna, dwie bramki - powiedział Lewandowski.

Po trzech kolejkach w eliminacyjnej gr. D prowadzi Polska, przed Irlandią - po 7 pkt. Gruzini mają na koncie zaledwie 3 punkty za wygraną z Gibraltarem 3:0.

(abs)