Adam Małysz zajął drugie miejsce, a Maciej Kot był trzeci w konkursie Letniej Grand Prix w szwajcarskim Einsiedeln. Zwyciężył Japończyk Daiki Ito, dla którego to druga wygrana z rzędu. Ze względu na silny wiatr, odbyła się tylko jedna seria skoków.

Podobnie jak w kwalifikacjach, zawody były często przerywane ze względu na silny wiatr i z trudnością dokończono pierwszą serię skoków.

W tych trudnych warunkach najlepiej spisał się Ito, który triumfował również w piątek we francuskim Courchevel. Japończyk za skok na odległość 116 m otrzymał 138,4 pkt. Małysz uzyskał pięć metrów mniej, ale sędziowie wysoko ocenili styl jego lotu (136,7 pkt). Mniejsze uznanie w ich oczach znalazł natomiast skok Kota, który za odległość 114,5 m dostał 130,1 pkt. Jednak miejsce na podium 19-latka jest sporą niespodzianką.

Dobrze spisał się też Dawid Kubacki, który uplasował się na siódmej pozycji (109 m/127,2 pkt). Stefan Hula był 15. (108/122,5), a Krzysztof Miętus 48. (102/100,5).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Ito, drugą lokatę utrzymał Małysz, a dotychczasowy lider Austriak Thomas Morgenstern spadł na trzecie miejsce.

Następne konkursy Letniej GP odbędą się w piątek i sobotę w Wiśle.