Dawid Kubacki zajął drugie, a Kamil Stoch trzecie miejsce w dzisiejszym konkursie Letniej Grand Prix na skoczni narciarskiej HS 131 w japońskiej Hakubie. Wygrał Japończyk Daiki Ito. Maciej Kot uplasował się na 14. pozycji, Stefan Hula był 15., a Rafał Śliż 20.

Po pierwszej serii konkursu Stoch zajmował z notą 129,4 pkt za skok na 127 metrów trzecie miejsce i wyprzedzał Kubackiego o 0,2 pkt. Kubacki lądował metr dalej od kolegi z drużyny. Na prowadzeniu znajdowali się gospodarze. Daiki Ito miał 134,1 pkt za skok na 131,5 m i dystansował Fumihisę Yumoto o dwa punkty (128,5 m). Ito jako jedyny zawodnik w tej serii lądował poza granicą 130 metrów. Stefan Hula zajmował 15. miejsce, Maciej Kot 16., natomiast Rafał Sliż 26.

W finale dalekimi skokami popisali się: Japończyk Fumihisa Yumoto - 134 m (ale podparł skok), Fin Harri Olli - 132, Stoch i Taku Takeuchi (Japonia) po 131,5 oraz Kubacki 130 m.

Dzięki sobotniemu sukcesowi Ito stał się samodzielnym liderem klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Ma 480 pkt i wyprzedza o 100 Adama Małysza, który do Japonii nie pojechał i o 215 - Kamila Stocha. Na prowdzeniu w klasyfikacji drużynowej nadal Polacy. Za nimi Japończycy i Austriacy.

Zawodnikiem dnia został Słoweniec 29-letni Borek Sedlak. Kolejny konkurs, także w Hakubie w niedzielę.