Legia Warszawa pożegnała się z Pucharem UEFA. Legioniści – po beznadziejnej grze grze - przegrali rewanżowy mecz z FK Moskwa 0:2. W pierwszym spotkaniu także lepsza była drużyna rosyjska, wygrywając 2:1.

Rewanżowe spotkanie w Moskwie, w którym wicemistrzowie Polski musieli odrabiać straty po porażce 1:2 na własnym stadionie, rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w szóstej minucie składna akcja prawą stroną boiska przyniosła im prowadzenie. Kirył

Nababkin dograł do pozostawionego bez opieki na dziesiątym metrze Igora Striełkowa, który płaskim strzałem bez kłopotów pokonał Jana Muchę.

Utrata bramki nie załamała legionistów, ale zapału starczyło im na kilka następnych minut. Najpierw z rzutu wolnego Jurija Żewnowa próbował pokonać Tomasz Kiełbowicz, ale strzał był zbyt lekki, a w 17. minucie Sebastian Szałachowski wpadł z piłką w pole karne, uderzył lewą nogą, ale trafił w słupek.

Później z minuty na minutę goście grali mniej składnie i nie potrafili już zagrozić bramce FK Moskwa. Wyjątkiem były uderzenie przewrotką Takesure'a Chinyamy, po którym jednak piłka przeleciała metr nad poprzeczką bramki gospodarzy oraz sytuacja z 85. minuty, kiedy Piotr Giza na spółkę z Miroslavem Radoviciem z kilku metrów nie potrafili pokonać Żewnowa.

Częściej dochodziło do groźnych sytuacji po drugiej stronie boiska. Między 31. a 34. minutą Jan Mucha obronił strzały Aleksandra Samiedowa z rzutu wolnego oraz Olega Kuzmina.

Ten drugi dopiął celu w 50. minucie. Podopieczni Olega Błochina "rozklepali" defensywę Legii, a Kuzmin w sytuacji sam na sam nie dał szans jej słowackiemu bramkarzowi. W 74. minucie kapitalnie z woleja kopnął rezerwowy Mołdawianin Stanisław Iwanow, a Muchę wyręczył stojący na linii Miroslaw Radovic.

Legia kończyła mecz w dziesiątkę, gdyż w 79. minucie czerwoną kartką za niesportowe zachowanie został ukarany Roger Guerreiro.

Bramki: Igor Striełkow (6), Oleg Kuzmin (50).

FK Moskwa: Jurij Żewnow - Kirył Nababkin, Mariusz Jop, Dmitrij Godunok, Oleg Kuzmin - Witalij Kaleszyn, Aleksander Szeszukow, Aleksandru Epueranu, Aleksander Samiedow (69-Stanisław Iwanow), Piotr Bystrow (76-Aleksander Stawpiec) - Igor Striełkow (58-Hector Bracamonte)

Legia: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Wojciech Szala, Jakub Wawrzyniak, Tomasz Kiełbowicz - Miroslav Radovic, Aleksandar Vukovic (46-Ariel Borysiuk), Piotr Giza, Roger Guerreiro, Sebastian Szałachowski (70-Edson) - Piotr Rocki (46-Takesure Chinyama)