Lechia zagra z Juventusem Turyn na PGE Arenie Gdańsk

Środa, 17 czerwca 2015 (16:16)

Piłkarze Lechii zmierzą się w środę 29 lipca o 20.45 w towarzyskim spotkaniu na PGE Arenie z finalistą Ligi Mistrzów Juventusem Turyn. To trzecia edycja „Super Meczu” w Polsce – dwa lata temu na tym samym stadionie gdańska drużyna zremisowała 2:2 z Barceloną.

Kontrakt z Juventusem dopięliśmy we wtorek wieczorem. Kiedy rozpoczęliśmy negocjacje z klubem z Turynu nie wiedzieliśmy, że osiągnie w minionym sezonie tak wiele. Ta drużyna doszła przecież nie tylko do finału Ligi Mistrzów, ale została także mistrzem Włochy oraz wywalczyła Superpuchar swojego kraju - mówi prezes Polish Sport Promotion Tomasz Rachwał.

To trzecia edycja „Super Meczu” rozgrywanego w Polsce. 30 lipca 2013 roku Lechia na PGE Arenie zremisowała 2:2 z Barceloną, natomiast 16 sierpnia 2014 roku Real Madryt przegrał w Warszawie na Stadionie Narodowym z Fiorentiną 1:2.

Cieszę się, że historia zatoczyła koło i wracamy do Gdańska. Co prawda pierwszemu spotkaniu z Barceloną towarzyszyły liczne perturbacje i kosztowało mnie ono sporo siwych włosów, ale generalnie to wydarzenie okazało się wielkim sukcesem. Warto przypomnieć, że to właśnie w tym meczu, który obejrzało 35 tysięcy widzów, w „Dumie Katalonii” zadebiutował Neymar - przypomniał Rachwał.

"Juventus przyjedzie do Gdańska w możliwie najsilniejszym zestawieniu"


Prezes PSP utrzymuje, że finalista Ligi Mistrzów zagra na PGE Arenie w najsilniejszym składzie. Konkretnych nazwisk nie jesteśmy teraz w stanie podać, bo trwa okres transferowy, ale zapewniam, że Juventus przyjedzie do Gdańska w możliwie najsilniejszym zestawieniu. Płacimy bowiem za pierwszy skład - wyjaśnił.

Organizatorzy podkreślają, że to spotkanie ma uświetnić jubileusz 70-lecia Lechii, a jednocześnie jest sportową retrospekcją – we wrześniu 1983 roku w pierwszej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów, biało-zieloni zmierzyli się właśnie z Juventusem – w Turynie przegrali 0:7, natomiast na własnym stadionie ulegli 2:3.

Bilety na mecz Lechia – Juventus kosztują 40 (dla niepełnosprawnych), 90, 150, 250 złotych. Wejściówki Premium wyceniono na 500 zł, VIP 950, natomiast na lożę 1800. 

(mpw)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport