Piłkarze Lecha Poznań w niedzielę po południu przeprowadzili ostatni trening przed wylotem do Pragi. Trener Jacek Zieliński ogłosił 18-osobową kadrę na mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów ze Spartą, w której po raz pierwszy znalazł się Joel Thsibamba.

Lechici po środowym horrorze, w którym po rzutach karnych wyeliminowali Inter Baku (9:8), nie mieli zbyt wiele czasu na przygotowanie się do meczu z mistrzem Czech. W piątek rozegrali we Wronkach sparing z Górnikiem Zabrze, zakończony bezbramkowym remisem. W składzie "Kolejorza" pojawiło się tylko dwóch piłkarzy - Jacek Kiełb i Jakub Wilk, którzy wystąpili przeciwko Azerom.

W niedzielę na bocznym boisku przy ul. Bułgarskiej podopieczni Jacka Zielińskiego przeprowadzili ostatni trening przed wyprawą do Pragi. Do stolicy Czech wylecą samolotem czarterowym w poniedziałek w południe. Na pokładzie znajdzie się m.in. Joel Tshibamba, pozyskany przed tygodniem z Arki Gdynia. Napastnik rodem z Demokratycznej Republiki Konga (d. Zair), ale mający też holenderski paszport dopiero w piątek został zatwierdzony do rozgrywek w Lidze Mistrzów.

Podróży do Pragi w żaden sposób nie można porównać z wyjazdem do Baku. Żadnej żywności, wody ani kucharza nie zabieramy. Lecimy małym czarterem - tylko piłkarze i sztab szkoleniowy. Sprzęt sportowy i bagaże zawodników zabiera klubowy autokar, który będzie do naszej dyspozycji w Pradze. Zamieszkamy w hotelu zlokalizowanym dość blisko stadionu, a zaraz po spotkaniu wracamy do Poznania - poinformował kierownik drużyny Łukasz Mowlik.

Mecz Sparty z Lechem rozegrany zostanie we wtorek o godz. 20.30. Rewanż zaplanowano na 4 sierpnia (środa) w Poznaniu.