We wczorajszych meczach 1/16 finału Ligi Europejskiej kibice nie mogli narzekać na brak emocji. W jednym ze spotkań wystąpił Ludovic Obraniak. Polak wyszedł w podstawowym składzie Lille w meczu z Fenerbahce. Gospodarze już w trzeciej minucie objęli prowadzenie za sprawą Florena Balmonta. Ich radość nie trwała jednak długo, gdyż po dwóch minutach wyrównał Goekcek Vederson. Tuż po przerwie zwycięstwo Francuzom zapewnił Pierre-Alain Frau.

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie pomiędzy Ajaxem Amsterdam a turyńskim Juventusem zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 1:2. Wygraną "Starej Damie" zapewnił autor dwóch bramek, Amauri.

Do niespodzianki doszło w Brugii, gdzie pogromcy Lecha Poznań w eliminacjach Ligi Europy, FC Brugge ograli Valencię 1:0. "Złotą" bramkę zdobył Dorge Kouemaha.

Kibice zgromadzeni na Stade Maurice Dufrasne w Liege byli świadkami niesamowitego zrywu swoich ulubieńców. Piłkarze Standardu przegrywali do przerwy po dwóch bramkach Marca Janki. W drugiej połowie zdołali jednak strzelić trzy gole, z których dwie zdobył Axel Witsel.

Równie dramatyczny przebieg miało spotkanie Villarrealu z VfL Wolfsburg. Hiszpanie tuż przed zakończeniem pierwszej części meczu wyszli na prowadzenie za sprawą Marcosa Senny. Po 20 minutach drugiej połowy wyrównał Grafite, a na siedem minut przed końcem meczu dołożył drugie trafienie. Jednak już po 120 sekundach gospodarze strzelili drugiego gola, a jego strzelcem był Ruben Sanchez.

Dosyć niespodziewanie zakończyło się spotkanie w Enschede, gdzie miejscowe Twente po bramce Theo Janssena pokonało 1:0 Werder Brema.