Szwajcar Andreas Kuettel wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Adam Małysz zajął 13. miejsce. Z kolei Kamil Stoch został sklasyfikowany na 18. pozycji i zdobył pierwsze punkty w tym sezonie.

W pierwszej serii niedzielnego konkursu najdalej poszybował Andreas Kofler. Austriak oddał skok na odległość 130 metrów. Na drugim miejscu sklasyfikowano Szwajcara Andreasa Kuettela (125,5 m), a na trzecim Austriaka Gregora Schlierenzauera (124,5 m). Lider klasyfikacji generalnej Thomas Morgenstern uplasował się na czwartej pozycji (124,5 m).

Polski mistrz Adam Małysz za skok na odległość 120 metrów został sklasyfikowany na 15. miejscu. Do serii finałowej awansował także Kamil Stoch, który uplasował się na 19. pozycji (119,0 m). Trzeci z Polaków – Maciej Kot zajął 43. miejsce (112,0 m).

Kofler oddał także najdłuższy skok w drugiej serii konkursu. Austriak poszybował na odległość 139 metrów. Nie ustał jednak skoku. Upadek spowodował, że ostatecznie ten skoczek został sklasyfikowany na piątym miejscu. Zawody wygrał Andreas Kuettel. Na drugim miejscu uplasował się Gregor Schlierenzauer, a na trzecim lider klasyfikacji generalnej PŚ Thomas Morgenstern.

Z dobrej strony w serii finałowej pokazał się Adam Małysz. Skoczek z Wisły oddał aż o 9,5 m dłuższy skok niż w pierwszej serii i przesunął się w klasyfikacji generalnej konkursu z 15. na 13. pozycję. Pierwsze punkty w tym sezonie zdobył Kamil Stoch. W serii finałowej skoczył 126 metrów i ostatecznie zajął 18. miejsce.