Polak Robert Kubica z teamu BMW Sauber zajął siódme miejsce na pierwszym treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Węgier F1. Najlepszy czas uzyskał Brazylijczyk Felipe Massa z Ferrari. Drugi był jego kolega z zespołu Fin Kimi Raikkonen.

20. Sebastian Vettel STR-Ferrari 1:23.923

Robert Kubica przed dwoma laty – w swoim debiutanckim wyścigu w Formule 1 -zajął na torze Hungaroring siódme miejsce. Jednak kilka godzin po wyścigu został zdyskwalifikowany przez komisję techniczną FIA za zbyt lekki bolid. W ubiegłym roku polski kierowca był piąty.

Tor Hungaroring pod Budapesztem jest jednym z najwolniejszych obiektów, na których rozgrywane są eliminacje mistrzostw świata Formuły 1. Jest bardzo kręty i nie pozwala na uzyskiwanie przez kierowców bardzo dużych prędkości. Dlatego przed startem bardzo ważne jest precyzyjne ustawienie parametrów aerodynamicznych, no i jak najwyższa pozycja zajęta w kwalifikacjach.

W niedzielę kierowcy będą mieli do pokonania dystans prawie 304 kilometrów, czyli 70 okrążeń toru.