Kubica prowadzi po pierwszym dniu Rajdu Wysp Kanaryjskich

Piątek, 22 marca 2013 (21:57)

Sensacyjny początek Rajdu Wysp Kanaryjskich! Robert Kubica wygrał wszystkie osiem piątkowych odcinków specjalnych, czym zapewnił sobie zdecydowane prowadzenie. Polak o 1.06,7 min. wyprzedza Czecha Jana Kopecky'ego, dwukrotnego zwycięzcę imprezy. Trzeci jest Irlandczyk Craig Breen, który w ubiegłym sezonie zdobył tytuł mistrza świata SWRC.

Jak na razie jest dobrze - mówił przed ostatnim piątkowym odcinkiem rajdu Robert Kubica. W sobotę kierowcy mają do przejechania sześć OS-ów podzielonych na dwie pętle.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy prowadzi Fin Jari Ketomaa, który na początku lutego wygrał Rajd Liepaja-Ventspils na Łotwie. Drugi jest Jan Kopecky, który traci do lidera tylko jeden punkt. Na trzecią pozycję awansował Francuz Francois Delecour. Najwyżej notowany Polak to Kajetan Kajetanowicz, który nie bierze udziału w Rajdzie Wysp Kanaryjskich.

W sezonie 2013 odbędzie się trzynaście rund rajdowych mistrzostw Europy. Jedenastą będzie w połowie września Rajd Polski, rozgrywany na szutrowych trasach w rejonie Mikołajek. Kubica zapowiedział już, że weźmie udział w tej imprezie.

(MN)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

RMF24-PAP