Robert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem z Ford Fiesta WRC zajmują ósme miejsce po trzech odcinkach specjalnych w Rajdzie Argentyny, piątej rundzie mistrzostw świata. Liderem jest Fin Jari-Matti Latvala z VW Polo WRC.


Broniący tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Ogier wygrał pierwszy piątkowy odcinek specjalny, ale na drugim był o ponad 10 sekund wolniejszy od Latvali i spadł w klasyfikacji na drugą pozycję. Kubica na pierwszym oesie miał dziesiąty czas, a na drugim siódmy.

Drugi Ogier traci do lidera 3,3 s. Trzeci jest Norweg Andreas Mikkelsen - strata 18,5 s. Ósmy Kubica ustępuje Latvali 2.29,0.

Wszystko w porządku, jednak wąskie szutrowe drogi na szerokość jednego auta sprawiają mi trochę problemów, bo muszę jedną ręką prowadzić, a drugą operować hamulcem ręcznym. Jest trudno, ale jesteśmy na mecie i to jest najważniejsze. Oby tak dalej - powiedział po pierwszej pętli Kubica, mistrz świata WRC-2 w poprzednim sezonie.

Rajd rozgrywany jest w bardzo trudnych warunkach, trasy odcinków specjalnych po ulewnych deszczach są rozmyte i grząskie, kierowcy mają poważne problemy.

Kierowcy mają do przejechania jeszcze dwa odcinki.

(fg)