69 załóg samochodów, ciężarówek, pojazdów SSV oraz kierowców motocykli i quadów stanie na starcie Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2020. W tym gronie znajdą się również reprezentanci ORLEN Team, Kuba Przygoński i Timo Gottschalk, którzy powalczą o zwycięstwo w królewskiej klasie samochodów T1.

Od wyników weekendowego rajdu będzie zależeć układ klasyfikacji generalnej, każdy kilometr trasy będzie miał zatem duże znaczenie. To oznacza, że rywalizacja w stawce samochodów, SSV, motocykli i quadów z pewnością będzie stać na najwyższym poziomie. 

Z numerem jeden do walki w Drawsku Pomorskim ruszą Kuba Przygoński i Timo Gottschalk, dla których będzie to debiut w tej imprezie. Zawodnicy ORLEN Team staną w piątek i sobotę przed szansą zdobycia mistrzowskiego tytułu w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych.

Będziemy walczyli o Mistrzostwo Polski, do tej pory nie startowałem w tych zawodach, więc ten tytuł robi się ważny. Musimy dobrze pojechać zawody w Drawsku, nie popełnić błędu, nie uszkodzić samochodu, więc na pewno jest to wyzwanie, tym bardziej, jeśli wziąć pod uwagę to, co działo się kilka tygodni temu podczas Baja Poland. Coraz lepiej czuję się za kierownicą Toyoty Hilux, razem z Timo jesteśmy gotowi do rywalizacji, na pewno będzie fajne ściganie  - powiedział przed startem Kuba Przygoński.

Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2020 rozpocznie się od piątkowego (9.10), 20-kilometrowego odcinka kwalifikacyjnego. W sobotę zawodnicy pokonają dwa odcinki specjalne o łącznej długości 285 kilometrów. 

Ceremonia rozdania nagród została zaplanowana na godzinę 19.