Piłkarze Polonii Warszawa pokonali Dinamo Bukareszt 4:3, w pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej do tegorocznych rozgrywek Ligii Mistrzów. Co ważniejsze - "Czarne Koszule" odniosły cenne zwycięstwo na wyjeździe.

Mistrzowie Polski nie ulękli się piłkarzy Dinama. Od początku meczu, postawili gospodarzom trudne warunki. "Czarne Koszule" dwukrotnie obejmowały w Bukareszcie prowadzenie. Do rumuńskiej siatki trafiali Tomasz Wieszczycki oraz Emmanuel Olisadebe i Igor Gołaszewski. Obydwa zespoły zagrały otwarcie, bardziej stawiając na atak niż na defensywę. Efektem był grad bramek, zdobywanych w większości po błędach obrońców.

Podopieczni Dariusza Wdowczyka zaczęli spotkanie niefortunnie. W 6 minucie meczu, po zagraniu ręką na polu karnym jednego z obrońców, sędzia podyktował karnego dla piłkarzy Dinama. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Danut Lupu. Rumuni nie cieszyli się prowadzeniem jednak zbyt długo. Niezrażeni obrotem sprawy, mistrzowie Polski śmiało ruszyli do przodu.

W efekcie - jeszcze w pierwszej połowie, po bramkach strzelonych głową przez Tomasza Wieszczyckiego i Emmanuela Olisadebe, Polonia wyszła na prowadzenie. Niestety tuż przed przerwą, wyrównał Adrian Mihalcea.

W 58 minucie, na listę strzelców ponownie wpisał się Tomasz Wieszczycki. Niestety po kolejnym błędzie obrony i bramkarza Macieja Szczęsnego - Rumuni kolejny raz doprowadzili do wyrównania. Polonia nadal starała się jednak rozstrzygnąć spotkanie na własną korzyść. Ambitna postawa opłaciła się. W 88 minucie - po kolejnym świetnym zagraniu Emmanuela Olisadebe, zwycięską bramkę dla "Czarnych Koszul" zdobył Igor Gołaszewski.

Zwycięstwo 4:3 stawia Polonistów w komfortowej sytuacji. Za tydzień w Płocku - podopiecznym Dariusza Wdowczyka wystarcza remis, a nawet jednobramkowa porażka (w stosunku 0:1, 1:2 lub 2:3). W przypadku wyeliminowania Dinama Bukareszt - Hoop Polonia Warszawa zmierzy się w III rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów z wicemistrzem Grecji - Panathinaikosem Ateny.

Dinamo Bukareszt: Preda - Kirita, Florea, Mihali, Cernat (46-Tomes),