"Król biathlonu" i ikona światowego sportu Ole Einar Bjoerndalen zmienił decyzję o zakończeniu po tym sezonie sportowej kariery. 40-letni Norweg zapowiedział na Facebooku, że rozbrat z dyscypliną weźmie dopiero po mistrzostwach świata w Oslo w 2016 roku.

Będę startował jeszcze przez dwa lata, aż do mistrzostw w Oslo. W bieżącym sezonie zacząłem bowiem odczuwać głód kolejnych sukcesów, stąd ta decyzja - napisał na Facebooku Bjoerndalen.

Norweg, najbardziej utytułowany sportowiec w historii zimowych igrzysk olimpijskich, zapowiedział wcześniej w wywiadzie telewizyjnym, że po sezonie 2013/2014 zamierza zakończyć karierę.

W Soczi był najlepszy w sprincie oraz sztafecie mieszanej, powiększając dorobek medalowy z igrzysk do 13 medali: ośmiu złotych, czterech srebrnych i jednego brązowego. W klasyfikacji wszech czasów 19-krotny złoty medalista mistrzostw świata zmienił na prowadzeniu swojego rodaka, biegacza narciarskiego Bjoerna Daehliego, który legitymuje się dorobkiem ośmiu złotych i czterech srebrnych krążków.

(jad)