Tylko dwa punkty dzielą prowadzącą w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Justynę Kowalczyk i drugą Marit Bjoeregn. Dzisiaj nasza biegaczka może zwiększyć swoją przewagę nad Norweżką. Zawodniczki będą rywalizować w Novym Mescie na 15 km techniką klasyczną. Kowalczyk nie ukrywa, że bardzo lubi startować na tym dystansie.

"Cieszę się z drugiego miejsca. Odzyskałam plastron liderki Pucharu Świata, ale czeka mnie długa i trudna walka w pozostałych biegach, by utrzymać go do końca" - powiedziała Justyna Kowalczyk po niedzielnych zawodach w Rybińsku. Polka ma teraz dwa punkty przewagi nad Marit Bjoergen w... czytaj więcej

Zawodniczki wyruszą na trasę biegu w Novym Mescie ze startu wspólnego. W tej czeskiej miejscowości, która do pucharowego kalendarza wróciła po trzech latach przerwy, Kowalczyk sprzyjać też powinien profil trasy.

Justysia zawsze się tutaj dobrze czuła. Trasy są świetnie przygotowane. Nie brakuje długich podbiegów, na których będzie trzeba mocniej popracować, a zjazdy i zakręty są łagodne, przystosowane do często odbywającej się w Novym Mescie rywalizacji biathlonistów - powiedział trener Aleksander Wierietielny.

To jest dobry bieg, bo masowy, czyli zdecydowanie lepszy niż gdyby był to start indywidualny. Zdecydowanie także lepszy od 10 km ze startu wspólnego. Na dystansie 15 km można już popracować - dodaje szkoleniowiec.

W Novym Mescie - po miesięcznej przerwie - wystartują także Paulina Maciuszek, Agnieszka Szymańczak i Sylwia Jaśkowiec.

Do końca sezonu 2011/12 pozostało jeszcze 11 biegów. W trzech ostatnich latach po Kryształową Kulę sięgnęła Justyna Kowalczyk. Dotychczas żadnej zawodniczce ta sztuka nie udała się cztery razy z rzędu.