Kościuszko przed Rajdem Niemiec: Jedzie się nam coraz lepiej

Czwartek, 19 sierpnia 2010 (17:40)

Po ostatnich testach jestem dobrej myśli. Z kilometra na kilometr jedzie się nam coraz lepiej - tak Michał Kościuszko z zespołu Dynamic World Rally Team komentuje przygotowania do Rajdu Niemiec. Od jutra wraz z Maciejem Szczepaniakiem będzie walczyć o kolejne punkty w klasyfikacjach SWRC i WRC Cup. Rajd Niemiec będzie 9. eliminacją mistrzostw świata.

To będzie nasz pierwszy start od dwóch lat na trasach asfaltowych, ale po ostatnich testach, jakie odbyłem, jestem dobrej myśli. Z kilometra na kilometr jedzie się nam coraz lepiej, ale nie możemy zapominać, że jest to trudny i jak na razie najdłuższy rajd w Mistrzostwach Świata. Na Rajdzie Niemiec czekają nas nie tylko trzy różne charakterystyki trasy: winnice, poligon oraz w trzecim dniu odcinki zbliżone do naszych polskich tras, ale także nowe opony Pirelli Scorpion. Czasy na dzisiejszym odcinku testowym pokazują, że walka będzie bardzo wyrównana. Różnica czasów czołowej piątki zawodników klasyfikacji SWRC zamykała się w 1 sekundzie - mówił Kościuszko po odcinku testowym Rajdu Niemiec. Uzyskał na nim piąty czas w klasie S-WRC.

W ciągu trzech dni ADAC Rallye Deutschland zawodnicy przejadą łącznie 1195 kilometrów, w tym 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 407 kilometrów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

RMF FM