Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak zajmują 5. miejsce w klasyfikacji SWRC po pierwszej pętli Rajdu Niemiec. Zawodnicy przejechali do tej pory trzy odcinki specjalne o łącznej długości 67 kilometrów.

To była dość wymagająca pierwsza pętla. Na zapoznaniu z trasą jechaliśmy w deszczu, także mieliśmy dużo błota w notatkach. Słońce świeci coraz mocniej i wygląda na to, że odcinki będą bardziej suche. Musimy więc utwardzić auto, żeby jechać szybciej. Bardzo mnie cieszy doping polskich kibiców i polskie flagi, które widzimy co chwilę na trasie. To naprawdę bardzo motywuje. Mam nadzieję, że dla polskich kibiców uda mi się pojechać nieco szybciej i powalczyć o wyższe lokaty. W tej chwili zajmujemy piąte miejsce. Na pewno postaram się zaatakować 4. miejsce. Wierzę w to, że po poprawie ustawień samochodu będziemy mogli również przyspieszyć, a wtedy wszystko stanie się możliwe - mówił po pierwszej pętli Kościuszko.

W ciągu trzech dni ADAC Rallye Deutschland zawodnicy przejadą łącznie 1195 kilometrów, w tym 19 odcinków specjalnych o łącznej długości 407 kilometrów.