Mają już srebro, ale czy sięgną po złoto? Polscy piłkarze ręczni grają dziś w finale mistrzostw świata. W podobnej sytuacji byli niedawno nasi siatkarze, którzy także grali w wielkim finale. „Muszą myśleć o złocie” – mówi radiu RMF Łukasz Kadziewicz, siatkarski wicemistrz świata.

Kwintesencja bycia męskim i twardym to jest granie w piłkę ręczną, a zagranie w finale dużo zdrowia zostawiło na tym parkiecie. Na pewno wyjdą z tej opresji zwycięsko - mówi Kadziewicz.

Za miesiąc, jeżeli przegrają finał, będą się cieszyć, ale stwierdzą, że czegoś zabrakło. W sporcie gra się tylko i wyłącznie o zwycięstwo. Nikt nie kalkuluje i na pewno żaden z nich nie podchodzi do tego meczu: „mam srebro, a co będzie dalej, to już nie jest ważne”. Nie. Oni nie myślą o tym srebrze, walczą tylko i wyłącznie o najwyższy cel - podkreśla sportowiec. Z Łukaszem Kadziewiczem rozmawiał reporter RMF FM Marcin Buczek. Posłuchaj:

Nie chciałbym, żeby spalili się tak jak my podczas finału z Brazylią i w końcu przywieźli do polski upragnione złoto - podkreśla siatkarz. Posłuchaj:

Kolejne spotkanie ze znanym siatkarzem w dzisiejszych Faktach RMF FM.