Już wkrótce rozpoczęcie olimpiady

Czwartek, 7 lutego 2002 (22:15)

W Salt Lake City 8. lutego rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Dla Polaków będzie to już godzina druga nad ranem 9. lutego. Cała sportowa rodzina już w komplecie. Jak zapowiadają gospodarze - ceremonia otwarcia Igrzysk ma być jedną z najpiękniejszych uroczystości.

Scenariusz widowiska okryty jest tajemnicą, jednak reporterowi RMF udało się po długim śledztwie wydobyć od organizatorów kilka informacji. Ceremonia otwarcia ma opowiadać o Utah – żyjących tam ludziach, faunie i florze. Scena, na której pojawią się aktorzy, będzie wielkim lodowiskiem. Przedstawiane obrazy będą się zmieniać w zależności od oświetlenia – w niebo, prerię, czy jezioro. Rdzenni mieszkańcy tych terenów zaprezentują swoją kulturę. Pojawią się również pionierzy.

Najpilniej strzeżoną tajemnicą jest jak zwykle tożsamość osoby, która zapali znicz. Kto to będzie, wiedzą tylko cztery osoby. Inni spekulują, wśród najczęściej przez nich wymieniani są Rudi Guliani – były burmistrz Nowego Jorku, prezydent George W. Bush czy nowojorscy strażacy. Tajemnica ta rozstrzygnięta zostanie już nie długo.

22:15

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

-