Juventus Turyn wygrał na San Siro z Interem Mediolan 2:1 i wrócił na pozycję lidera włoskiej ekstraklasy. Ze zwycięstwa cieszył się drugi klub z Mediolanu. AC Milan pokonał na wyjeździe AS Romę 3:2.

W meczu z Interem do bramki Juventusu wrócił nękany kontuzjami Gianluigi Buffon. Włoch wpuścił tylko jedną bramkę, pokonał go w 28 minucie Brazylijczyk Maicon. Asystę przy tym trafieniu zanotował Wesley Sneijder. Juventus jednak wcześniej wyszedł na prowadzenie za sprawą byłego napastnika AS Romy, Mirko Vucinicia. Zwycięską bramkę dla Bianconerich strzelił w 33 minucie spotkania Claudio Marchisio, wykorzystując dobre podanie Alessandro Matriego.

Bohaterem spotkania w Rzymie został Zlatan Ibrahimović. Reprezentant Szwecji strzelił dwa gole i zapewnił Milanowi zwycięstwo nad Romą. Rzymianie pod wodzą Hiszpana Luisa Enrique spisują się bardzo przeciętnie. Tym razem znów zawiedli swoich kibiców, choć emocji w tym spotkaniu nie zabrakło. Dla Milanu gole strzelili Ibrahimović i Alessandro Nesta. Romie nie pomogły trafienia Nicolasa Burdisso oraz Bojana Krkicia.

W pierwszym sobotnim meczu Catania przed własną publicznością niespodziewanie pokonała uczestnika Ligi Mistrzów, Napoli 2:1. Goście w ostatnich tygodniach przeżywają kryzys, co było widoczne w tym spotkaniu. Co prawda objęli prowadzenie już w pierwszej minucie, ale nie potrafili utrzymać korzystnego wyniku.