Rosjanka Olga Sawiałowa zdobyła złoty medal w biegu łączonym na 7,5 km techniką klasyczną i 7,5 km techniką dowolną podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Sapporo.

Srebro wywalczyła Czeszka Katerina Neumannova, a brąz Norweżka Kristin Stoermer-Steira. Justyna Kowalczyk uplasowała się na dziewiątej pozycji.

Polka znakomicie pobiegła pierwszą część dystansu. Po 7,5 km Kowalczyk była trzecia, ze stratą niespełna sekundy do prowadzącej Szwedki Charlotty Kalli. Później jednak zaatakowały Sawiałowa, Neumannova, Steira i Niemka Evi Sachenbacher-Stehle. Błyskawicznie oderwały się od stawki. Kowlaczyk nie była w stanie za nimi nadążyć.

Razem z innymi czterema zawodniczkami znalazła się w grupie pościgowej. Jednak o pościgu nie mogło być mowy, bowiem czołowa czwórka zyskiwała nad rywalkami coraz większą przewagę. Po 5 km było już jasne, że o medale będą walczyły tylko Sawiałowa, Neumannova, Steira i Sachenbacher-Stehle.