Stawka czołowych drużyn jest wyrównana, a grupa D, w której występuje Polska w mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych w Szwecji bardzo trudna - uważa lewy rozgrywający reprezentacji i niemieckiego klubu SC Magdeburg Bartosz Jurecki. Dzisiaj Polacy zagrają pierwszy mecz ze Słowacją.

Stawka drużyn, które chcą coś osiągnąć jest szeroka. Dyspozycja w danym dniu zadecyduje, kto wygra. Szwedzi, Chorwaci, Francuzi, Niemcy, Islandczycy, Norwegowie - każdy z tego grona chce zdobyć medal lub przynajmniej kwalifikację do olimpiady - powiedział Jurecki.

Jeden z najbardziej doświadczonych w polskiej ekipie zawodników, który w 135 spotkaniach narodowego zespołu strzelił 431 bramek, jest przekonany, że wraz z kolegami powinni osiągnąć sukces.

Wiemy na co nas stać, jesteśmy dobrą drużyną i z optymizmem podchodzimy do tego turnieju. Jesteśmy zgraną ekipą, od wielu lat występujemy w niezmienionym składzie, są tylko drobne korekty. Jeżeli będziemy się trzymać razem, grać zespołowo, jak to było wcześniej, jest szansa na jakiś dobry wynik - zaznaczył.

Charakteryzując zespoły występujące w grupie D w Goeteborgu, za najmocniejszych uznał Szwedów, ale dodał, że nikogo nie można traktować bez należytego respektu.

W naszej grupie na pewno Szwedzi są najmocniejsi. Są gospodarzami, więc pomagać im będą ściany i ich kibice. Słowacy, z którymi kilka dni temu graliśmy w Gdyni, nie pokazali tam całej swojej siły, najlepsi zawodnicy nie grali. Jest też nieobliczalna Korea Płd. Oni są bardzo szybcy, zwrotni i bardzo trzeba na nich uważać. Przegrywaliśmy już z nimi. Na turnieju olimpijskim udało nam się ich rozpracować i oby tak było też teraz. Argentyna i Chile to może teoretycznie najsłabsze zespoły, ale żadnej z nich nie można lekceważyć - ocenił rywali.

Bartosz Jurecki do 2015 roku przedłużył kontrakt z SC Magdeburg. Jego młodszy o ponad pięć lat brat Michał, którego także zabrał do Szwecji trener Bogdan Wenta, jest zawodnikiem Vive Targi Kielce.