Jarosław Bieniuk, który w czerwcu zakończył piłkarską karierę, został pełnomocnikiem zarządu Lechii Gdańsk ds. sportowych. 35-letni środkowy obrońca rozegrał w ekstraklasie 237 meczów, z czego 49 w gdańskim zespole, i zdobył w nich 12 bramek.

Po zakończeniu kariery Bieniuk zapowiadał, że chciałby robić coś jeszcze dla Lechii. I teraz taka okazja się nadarzyła. Z klubem żegnałem się w przekonaniu, że moje życiowe drogi prędzej czy później przetną się z Lechią. Wracam tutaj jak do domu - zapewnił.

Były reprezentant Polski został pełnomocnikiem zarządu ds. sportowych i ma zapewnić nową jakość kontaktów zespołu z władzami klubu.

Znam zawodników i czuję puls drużyny. Mam też doświadczenie z innych klubów, w których grałem i orientuję się w ich strukturach. Z tej wiedzy chce teraz skorzystać Lechia. Wchodząc na stadion, miałem odruch kierowania się na dół, do szatni, a nie do biur na górę. Ale tak też ma wyglądać moja praca - mam być blisko szatni, słuchać jej i doradzać, a także przekazywać zarządowi potrzeby piłkarzy - wyjaśnił.

Prywatnie Bieniuk był partnerem zmarłej niedawno aktorki Anny Przybylskiej.

(edbie)