Jamal Musiala, cudowne dziecko Bayernu. Jego mama ma polskie korzenie

Poniedziałek, 12 kwietnia (13:23)

Zdobył 122 gole w 36 meczach. Mowa o 18-letnim Jamalu Musiala, którego komentatorzy sportowi okrzyknęli cudownym dzieckiem Bayernu Monachium.

Jamal Musiala ma 18 lat i jest uważany, że najbardziej obiecujący młody talent europejskiej piłki nożnej.

18-latek jest zawodnikiem Bayern Monachium, a od marca także członkiem kadry narodowej Niemiec.

Mając 17 lat przeszedł do historii jako najmłodszy zdobywca gola dla Bayern Monachium w rozgrywkach Champions League i wszyscy wróżą mu karierę na miarę Roberta Lewandowskiego.

10 kwietnia piłkarze Bayernu Monachium, bez kontuzjowanego Lewandowskiego, zremisowali z Unionem Berlin 1:1 w 28. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Bramkę 68. minucie zdobył właśnie 18-letni Jamal Musiala.

Gra w szachy przydaje się na boisku

Jamal Musiala urodził się w Stuttgarcie w Niemczech. Jego ojciec Daniel jest brytyjsko-nigeryjskiego pochodzenia, mama Carolin ma z kolei korzenie niemiecko-polskie.

Swoje dzieciństwo spędził w Wielkiej Brytanii. Jego mama dostała tam stypendium na jeden semestr, ale ostatecznie rodzina spędziła na Wyspach kilka lat. W Anglii został ojciec 18-latka, a Jamal wraz z mamą wrócili do Niemiec. 

To właśnie w Anglii Jamal Musiala zapałał miłością do piłki nożnej. Jak sam mówi, w tamtejszej szkole uczył się gry w szachy i ta umiejętność jest dla niego przydatna na boisku. Śni zarówno po niemiecku, jak i po angielsku.

"Oba języki są moimi. W domu z mamą zawsze rozmawiam po niemiecku, ale w równy stopniu porozumiewam się po angielsku. Mam tam (w Anglii - red.) wielu przyjaciół. Utrzymujemy kontakt, gram na Playstation, kibicują mi, że tak daleko zaszedłem" - powiedział.

Woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Niemiecka prasa publikuje zdjęcia, jak mama podwozi go na treningi swoim golfem.


Artykuł pochodzi z kategorii: Sport

Joanna Potocka

RMF24