W tym roku z ważnych pojedynków z Niemcami zwycięsko wychodzili nasi koszykarze, siatkarze i piłkarze ręczni. O receptę na sukces w meczu na Stadionie Narodowym zapytaliśmy więc szczypiornistę Sławomira Szmala.

Panowie grają z mistrzem świata, najlepszą drużyną ostatniego mundialu, sam na nich stawiałem. Przed biało-czerwonymi zatem bardzo trudne zadanie, ale trzymam za nich kciuki. Nam się w tym roku udało wygrać z Niemcami (w dwumeczu decydującym o awansie do MŚ 2015 - przyp. red.), siatkarzom też - i były to ważne pojedynki - przyznał grający na co dzień w Vive Tauron Kielce Szmal.

Oni na pewno się przygotowują i zostawią serce na boisku - tego zresztą oczekują od nich kibice. Przede wszystkim muszą wierzyć w swoje siły i z tą wiarą rozpocząć mecz. Chłopaki! Piłkarze ręczni trzymają za was kciuki - wierzymy, że się uda! - podsumował Szmal.

Podopieczni Adama Nawałki zmierzą się z ekipą Joachima Loewa w eliminacjach Euro 2016. Gdyby udało im się ten pojedynek wygrać, byłoby to historyczne zwycięstwo. Jeszcze nigdy bowiem biało-czerwonym nie udało się pokonać reprezentacji Niemiec.

Początek spotkania o 20:45.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Lukas Podolski: Chcę wygrać. Nie będę rozdawał prezentów

Wojciech Szczęsny: Możemy sprawić niespodziankę

Kamil Glik: Typuję nasze zwycięstwo po mojej bramce!

Robert Lewandowski: Niemcy żartowali, że remis wezmą w ciemno

Asystent Adama Nawałki: Pracujemy mocno nad stałymi fragmentami gry

Kamil Grosicki: Mecz z Niemcami może być przełomowy

Joachim Loew ostrzega: Polacy najgroźniejszym rywalem w grupie