Izu Ugonoh został wybrany najlepszym sportowcem grudnia w plebiscycie RMF FM i Interii. "Jest mi bardzo miło, że kibice docenili moją ciężką pracę. Zwyciężanie w ringu to dla mnie sens życia" - powiedział pięściarz po tym, jak dowiedział się o wyróżnieniu. Ciemnoskóry Polak to wschodząca gwiazda wagi ciężkiej.

Walka o tytuł najlepszego sportowca grudnia 2015 roku była bardzo zacięta. Ostatecznie kibice zdecydowali, że na wyróżnienie zasłużył ciemnoskóry polski pięściarz - Izu Ugonoh. Urodzony w Gdańsku bokser w znakomitym stylu podbija wagę ciężką i jest jej wschodzącą gwiazdą. Jego talent dostrzegli nawet wielcy mistrzowie "królewskiej" kategorii sprzed lat: Mike Tyson i Evander Holyfield.

Trzy ostatnie swoje walki Ugonoh wygrał przez nokaut. Jeśli jego kariera nadal będzie rozwijać się w tak zawrotnym tempie, to kto wie, czy niedługo nie doczekamy się polskiego mistrza świata wagi ciężkiej?

W plebiscycie na najlepszego sportowca grudnia 2015 roku pięściarz z Gdańska otrzymał ponad 37 procent głosów kibiców. Wyprzedził Karolinę Kowalkiewicz, która zanotowała rewelacyjny debiut w prestiżowej federacji UFC. Najniższe miejsce na podium zajęła kapitan reprezentacji polski szczypiornistek Karolina Kudłacz-Gloc.

TU ZNAJDZIESZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z PIĘŚCIARZEM

Kibice docenili nie tylko sportową klasę i talent Ugonoha, ale także jego zachowanie. "Inteligentny, Zmotywowany, Utalentowany - po prostu IZU" - napisał pan Łukasz, a to uzasadnienie wyjątkowo spodobało się samemu pięściarzowi. Bardzo się cieszę, że kibice mnie docenili i dostrzegli moją pracę. Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa! Super jest wygrywać plebiscyty, rankingi, a przede wszystkim walki. Zwyciężanie to jest dla mnie sens życia - nie ukrywał Ugonoh.

Izu, który ostatnie walki stoczył w Nowej Zelandii, zawsze pozdrawia polskich kibiców, nie zapomina też o tym, skąd pochodzi.

Boks to nie jest coś, co robię tylko dla siebie. Zawsze staram się nawiązywać do miejsca, w którym się wychowałem. Pamiętam o Gdańsku i Polsce, bo chcę się łączyć z ludźmi, którzy stąd pochodzą, tak jak ja - powiedział w rozmowie z Interią Ugonoh.