Piłkarze Interu Mediolan zdobyli Puchar Europy. W finałowym meczu w Madrycie pokonali Bayern Monachium 2:0. Bohaterem spotkania został zdobywca obu bramek Diego Milito.

Początek spotkania należał do Bayernu. Bawarczycy prowadzili grę, atakowali, a podopieczni Jose Mourinho skoncentrowali się na obronie i szybkich kontrach. Kilka razy z dystansu groźnie uderzył Wesley Sneider, ale poważniejszą okazję mieli piłkarze z Monachium. Prawą stroną pomknął Arjen Robben, podał płasko w pole karne do Ivicy Olica, ale Chorwat strzelił obok słupka.

Bayern przeważał coraz wyraźniej, ale nie potrafił stworzyć okazji do zdobycia bramki. Włosi bronili się świetnie, aż wreszcie jedna z kontr przyniosła im gola. Piłkę w środku pola dostał Diego Milito, podał do Wesleya Sneidera, a sam popędził w stronę pola karnego. Sneider pięknie podał do wychodzącego na pozycję Milito, a ten technicznym, ale mocnym strzałem pokonał Hansa Joerga Butta.

Po tej bramce Inter chwycił wiatr w żagle i po kolejnej akcji mógł prowadzić 2:0. Jednak Samuel Eto'o został w ostatniej chwili zatrzymany. Pod koniec pierwszej połowy Bayern znów zaczął atakować, a strzał Robbena minął poprzeczkę bramki Interu.

Druga połowa rozpoczęła się od ostrych ataków obu drużyn. Bliżej zdobycia wyrównującej bramki byli bawarczycy. Thomas Muller strzelił mocno z pola karnego, ale trafił w padającego bramkarza Julio Cesara. Chwilę później odpowiedział Pandev, którego groźny strzał końcami palców obronił Butt.

Wreszcie w 70. minucie Włosi przerwali akcję Bayernu, błyskawiczna kontra, Eto'o pięknie podał do Milito, a ten ograł van Buytena i zmylił Butta. Druga bramka podcięła skrzydła drużynie z Monachium. Bayern próbował, walczył do końca, ale nie miał pomysłu na przedarcie się przez szczelną defensywę Interu. Uradowany Milito, bohater spotkania. Triumfujący Mourinho, który z Interem zdobył w tym sezonie trzy trofea - mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch i Puchar Europy.