Zlatan Ibrahimović, deklasując rywali, po raz dziewiąty triumfował w plebiscycie na najlepszego piłkarza Szwecji. 33-letni napastnik Paris Saint Germain po raz pierwszy został wyróżniony Złotą Piłką w 2005 roku, a od 2007 roku odbiera ją corocznie.

Grali kadrowicze Nawałki: Pochwały dla Olkowskiego i Milika

Dwa gole Pawła Olkowskiego dla FC Koln i dwa trafienia Arkadiusza Milika w barwach Ajaxu Amsterdam - to dorobek naszych kadrowiczów, którzy dziś zameldują się w Warszawie i zaczną przygotowania do meczu z Gruzją w eliminacjach Euro2016. Łącznie na boisku pojawiło się w weekend 22 z 25 powołanych... czytaj więcej

Moje marzenia z dzieciństwa wciąż żyją - powiedział laureat podczas gali w Sztokholmie.

Szwedzki napastnik, który 21 września doznał kontuzji pięty i pauzował ponad półtora miesiąca, przygotowuje się wraz z reprezentacją kraju do sobotniego meczu eliminacji mistrzostw Europy z Czarnogórą w Podgoricy. Selekcjoner ekipy Trzech Koron Erik Hamren zastrzegł jednak podczas konferencji prasowej, że nie podjął jeszcze decyzji o tym, czy Ibrahimović znajdzie się w wyjściowej jedenastce.

Nagroda dla najlepszej szwedzkiej zawodniczki - Diamentowa Piłka - po raz piąty trafiła natomiast do Lotty Schelin.

30-letnia piłkarka francuskiego Lyonu nie pojawiła się na uroczystości, bowiem przygotowuje się do rewanżowego, środowego pojedynku swej drużyny z Paris SG w Lidze Mistrzyń.


(edbie)