Hiszpańskie media o meczu Legia-Real: To nawet lepiej, że nie było świadków

Środa, 2 listopada 2016 (23:31)

"Horror Realu w Warszawie. To nawet lepiej, że nie było świadków" - tak hiszpańska "Marca" skomentowała występ madryckiej drużyny w meczu z Legią w 4. kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzów w Warszawie. Spotkanie bez udziału publiczności zakończyło się remisem 3:3.

Legia musiała rozegrać mecz bez kibiców, co jest karą za niewłaściwe zachowanie części z nich w pojedynku z Borussią Dortmund w 1. kolejce.

Piłkarska LM: Legia Warszawa remisuje z Realem Madryt 3:3 po emocjonującym meczu!

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali u siebie z Realem Madryt 3:3 (1:2) w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów. Po raz pierwszy w historii polski zespół nie przegrał z Realem Madryt w europejskich pucharach. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności. czytaj więcej

W relacji na żywo środowego spotkania "Marca" była szczególnie krytyczna. Z każdą kolejną bramką dla Legii narastało zniecierpliwienie sprawozdawcy.

Po pierwszej, którą zdobył Vadis Odjidja-Ofoe, Ruben Jimenez napisał: "Niewybaczalna pasywność defensywy Realu i kolejny mecz ze straconą bramką"; po trafieniu na 2:2 Miroslava Radovica: "To, co robi Real, jest szalone. 2:0 na stadionie rywala, bez publiczności, w pełni kontrolując mecz... i przysnął, i śpi, i nie przestaje spać".

Gdy prowadzenie gospodarzom dał Thibaut Moulin, dziennikarz napisał samymi wielkimi literami: "Absolutna katastrofa Madrytu w Warszawie", a po ostatnim gwizdku dodał: "Real napisał w Warszawie jedną z najczarniejszych stron swojej historii w europejskich rozgrywkach".

W bardziej stonowany sposób o spotkaniu pisali inni. "Real zapłacił za frywolność" - ocenili dziennikarze "Asa", a "El Pais": "Real w cierpieniach zremisował z Legią. Impet gospodarzy zamroził madrytczyków".

Real nie zapewnił sobie jeszcze awansu do 1/8 finału Champions League. Ma osiem punktów i traci dwa do prowadzącej Borussii Dortmund. Legia ma jeden punkt i walczy jeszcze tylko o trzecią pozycję, dającą prawo gry w 1/16 finału Ligi Europejskiej.

(az)

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport