Przed sobotnim starciem reprezentacji Polski z Hiszpanią wiele osób, a także ekspertów zaczęło się zastanawiać, czy cud w Sewilli jest w ogóle możliwy? Po tym, co Polacy zaprezentowali w starciu ze Słowacją – każdy inny wynik niż porażka w sobotę będzie odebrany w kategorii cudu. Czy Biało-Czerwoni mają jakiekolwiek szanse na korzystny wynik zdaniem analityków zakładów bukmacherskich?

Hiszpania

Ważnym aspektem, który trzeba poruszyć przy okazji analizy tego spotkania, jest fakt, że Polacy przystąpią do tego meczu z nożem na gardle, ale Hiszpania również nie jest w korzystnej sytuacji. La Furja Roja zremisowała w pierwszym spotkaniu turnieju, dlatego też musi wygrać z Polską, aby zmazać plamę z rywalizacji ze Szwecją. W tym meczu mieli pełną kontrolę, ale samo posiadanie piłki nie przerodziło się w bramki. Szwedzi mieli swoje sytuacje w tej rywalizacji, dlatego też można zakładać, że Polacy również kilka razy zbliżą się do bramki Unaia Simona.

Hiszpania cierpiała głównie ze względu na skuteczność swoich napastników, ponieważ kozłem ofiarnym tego remisu, który został odebrany w kraju, jak porażka - został Alvaro Morata, który zmarnował dwie doskonałe sytuacje do zdobycia gola.

Hiszpania w ostatnim czasie bardzo dobrze prezentuje się w defensywie, co widać również od początku czerwca, ponieważ w trzech kolejnych meczach nie straciła nawet jednego gola. Ostatnia porażka tego zespołu na swoim boisku miała miejsce w ramach Ligi Narodów - przeciwko Anglii w 2018 roku. Trzy lata bez porażki u siebie, to z pewnością nie jest dobra wiadomość dla Biało-Czerwonych, którzy muszą poszukać punktów w tym starciu.

Hiszpania nadal jest jednym z głównych faworytów do wygrania Euro 2020!

Statystyki Hiszpania:

·         Hiszpania zachowała czyste konto w trzech poprzednich meczach.

·         La Furia Roja jest niepokonana na swoim boisku od 2018 roku, kiedy to w ramach Ligi Narodów przegrała z Anglią.

·         Ukraina jest ostatnim zespołem, który wygrał z Hiszpanią.

·         Hiszpania wygrała 4 z 9 ostatnich meczów.

·         Reprezentacja Hiszpanii strzeliła aż 12 bramek w trzech poprzednich meczach domowych z Polską.

·         Hiszpania wygrała pięć kolejnych meczów z reprezentacją Polski.

·         W pierwszym meczu na Euro 2020 Hiszpania zremisowała ze Szwecją.

·         W 2 z 3 ostatnich spotkań tej drużyny padł bezbramkowy remis.

·         Hiszpania ostatnią bramkę straciła podczas domowej rywalizacji z Kosowem.

Polska

Reprezentacja Polski podobnie, jak w poprzednich latach rozczarowała w meczu otwarcia. W XXI wieku mieliśmy tylko jedno spotkanie, w którym rozpoczęliśmy wielką imprezę od wygranej. Mowa oczywiście o starciu z Irlandią Północną na Euro 2016. Nie był to wielki mecz, ale przede wszystkim wygrany, a to najważniejsze.

Polska ze Słowacją zagrała bardzo słabo. Można wyróżnić dwa fragmenty tego meczu, które napawały optymizmem, jednak oba zakończyły się bolesnym ciosem. Pierwszym był udany początek rywalizacji, po którym straciliśmy bramkę, a drugim start drugiej połowy, okraszony golem Linetty’ego, ale zakończony czerwoną kartką Grzegorza Krychowiaka.

W takiej sytuacji Polska po pierwszej kolejce ma na swoim koncie zero punktów i jeśli chce być zależna od siebie w ostatnim spotkaniu tego turnieju, to musi przynajmniej zremisować z Hiszpanią. Zakłady bukmacherskie nie wierzą jednak w takie zakończenie tego spotkania, ponieważ La Furja Roja jest murowanym faworytem, a przynajmniej takie wnioski można wysnuć, patrząc na ofertę przygotowaną przez Superbet Zakłady Bukmacherskie.

Polacy muszą zagrać odważnie, ponieważ murowanie własnej bramki może skończyć się tragicznie. Co prawda taki scenariusz opłacił się reprezentacji Szwecji, jednak trzeba przyznać, że mieli w tym starciu sporo szczęścia, że Hiszpanie marnowali doskonałe sytuacje.

Ciężko oczekiwać, żeby Polacy zdominowali posiadanie piłki w tym meczu, ale możemy zagrać tak, jak chociażby z Niemcami na Euro 2016, gdzie uważnie broniliśmy, ale nie we własnym polu karnym, a także wyprowadzaliśmy umiejętne kontry.

Statystyki Polska:

·         Polska straciła aż 12 goli w 3 ostatnich delegacjach z La Furja Roja.

·         Polska nie zagrała na zero z tyłu z Hiszpanią od początku rywalizacji tych drużyn.

·         Polacy w pierwszym meczu turnieju przegrali ze Słowacją.

·         Polska musi zdobyć przynajmniej 4 punkty, aby realnie myśleć o awansie.

·         Biało-Czerwoni w przypadku porażki z Hiszpanią pożegnają się z turniejem.

·         Polacy od początku pracy Paulo Sousy nie wygrali żadnego spotkania na wyjeździe.

·         Polska pod wodzą nowego trenera wygrała tylko 1 z 6 ostatnich meczów.

·         Biało-Czerwoni nigdy w historii nie strzelili gola na wyjeździe z Hiszpanią.

·         Polska przegrała ostatni mecz wyjazdowy z tym przeciwnikiem 6:0.

Zakłady bukmacherskie

Oferta w Superbet zakłady bukmacherskie na to spotkanie jest bardzo szeroka. Superbet przygotował specjalną promocję dnia - jeśli chcesz, możesz się z nią zapoznać na jego stronie. Biało-Czerwoni nie są faworytem tego meczu, dlatego też nic dziwnego, że przynajmniej jedna strzelona bramka w tym spotkaniu będzie odebrana przez bukmachera, jako pozytywne zaskoczenie.

Hiszpania do tej pory trzykrotnie zmierzyła się na swoim boisku z reprezentacją Polski i bilans tych meczów, jest delikatnie mówiąc - niekorzystny dla Biało-Czerwonych. Polacy w tym czasie strzelili dokładnie zero bramek, tracąc ich aż 12, a najniższym wymiarem kary była porażka 3:0. Ani razu nie udało nam się przegrać z tym rywalem na wyjeździe różnicą mniejszą niż trzech goli. Nie są to optymistyczne statystyki przed rozpoczęciem tego spotkania, jednak w pełni oddają dysproporcję pomiędzy tymi drużynami.

W ofercie zakładów bukmacherskich oprócz typowania wygranego w tym meczu można również sprawdzić zdarzenia dodatkowe, za które w tym spotkaniu można uznać na przykład typy na posiadanie piłki. Hiszpanie wymienili najwięcej podań na całym turnieju w pierwszej kolejce i trudno oczekiwać, aby miało się to zmienić w starciu z Polską. Widać doskonale, jaką wizję futbolu ma tutaj Luis Enrique. Czy Paulo Sousa będzie w stanie przechytrzyć go w Sewilli? Zadanie bardzo ciężkie, ale nie niemożliwe, w końcu Polska pod wodzą tego trenera w każdym meczu strzeliła przynajmniej jednego gola. Jeśli podtrzymamy tę tendencję, to są szanse na korzystny wynik w Sewilli.Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak - redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95