Jarosław Hampel wygrał w Sztokholmie żużlową Grand Prix Skandynawii, przedostatnią eliminację mistrzostw świata. Drugi był lider cyklu Amerykanin Greg Hancock, a trzeci Krzysztof Kasprzak, który awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Hampel był w sobotę bezkonkurencyjny. Wygrał wszystkie siedem wyścigów, w których startował. W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata awansował na siódmą pozycję i zachował realne szanse na pozostanie w cyklu GP w przyszłym sezonie. Prawo takie uzyskuje czołowa ósemka.

Miejsce w tej ósemce zapewnił sobie w sobotę Słoweniec Matej Zagar, który niedawno w Lonigo wygrał eliminacyjne zawody Grand Prix Challenge. Dzięki temu prawo startu w przyszłorocznych mistrzostwach świata uzyskał czwarty w tamtym turnieju Maciej Janowski.

Ostatni turniej GP odbędzie się 11 października w Toruniu. Po 11 eliminacjach Hancock ma 127 punktów i jest bardzo bliski trzeciego w karierze tytułu. Kasprzaka wyprzedza o 12 pkt, a trzeciego Brytyjczyka Taia Woffindena - o 15.