Dwa gole Pawła Olkowskiego dla FC Koln i dwa trafienia Arkadiusza Milika w barwach Ajaxu Amsterdam - to dorobek naszych kadrowiczów, którzy dziś zameldują się w Warszawie i zaczną przygotowania do meczu z Gruzją w eliminacjach Euro2016. Łącznie na boisku pojawiło się w weekend 22 z 25 powołanych piłkarzy.

Na liście strzelców znalazł się także Paweł Olkowski.Trener wystawił go nie na prawej obronie tylko na prawym skrzydle. Efekt - dwie bramki i asysta. Poza tym to właśnie po faulu na Olkowskim sędzia podyktował rzut wolny, który został zamieniony na kolejną bramkę. FC Koln pokonało Hoffenheim 4:3. Dobry mecz rozegrał też Łukasz Piszczek (mógł nawet strzelić bramkę, ale w dobrej sytuacji przestrzelił), a Borussia Dortmund wygrała w Bundeslidze po raz pierwszy od dwóch miesięcy.

Warto też odnotować kolejny mecz bez straconej bramki w wykonaniu Artura Boruca. Trzeba jednak przyznać, że tym razem Polak nie miał dużo pracy - piłkarze Middlesbrough oddali na jego bramkę tylko jeden celny strzał.  W bezpośrednim meczu spotkali się Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny. Swansea wygrało z Arsenalem Londyn 2:1. We Włoszech coraz lepiej w barwach Empoli radzi sobie Piotr Zieliński. Na boisku spędził 58 minut, ale zaliczył asystę. Jego klub pokonał Lazio Rzym 2:1.

Tak grali w weekend kadrowicz Nawałki:

Bramkarze:

Artur Boruc (Bournemouth) - zachował czyste konto w zremisowanym 0:0 meczu z Middlesbrough

Łukasz Fabiański (Swansea) - 90 minut w wygranym 2:1 meczu z Arsenalem

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w przegranym 1:2 meczu ze Swansea

Obrońcy:

Thiago Cionek (Modena) - Nie zagrał w przegranym 1:2 meczu z Avellino. Pauzował za kartki

Kamil Glik (Torino) - 90 minut w przegranym 0:3 meczu z AS Romą

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) - 90 minut w wygranym 2:0 meczu z Rubinem Kazań

Paweł Olkowski (FC Koeln) - 90 minut, dwa gole i asysta w wygranym 4:3 meczu z Hoffenheim

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Borussią Moenchengladbach

Łukasz Szukała (Steaua Bukareszt) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Concordią Chiajna

Łukasz Broź (Legia Warszawa) - 90 minut w przegranym 1:2 meczu z Pogonią Szczecin

Rafał Janicki (Lechia Gdańsk) - 90 minut w przegranym 1:2 meczu z Koroną Kielce

Pomocnicy:

Kamil Grosicki (Rennes) - 64 minuty w wygranym 1:0 meczu z Lorient

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) - 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Levante

Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe) - Chińska liga ma obecnie przerwę w rozgrywkach. Mączyński w ostatnich dniach trenował z kolegami z Górnika Zabrze

Maciej Rybus (Terek Grozny) - 86 minut w wygranym 3:1 meczu z Zenitem Sankt Petersburg

Piotr Zieliński (Empoli) - 58 minut i asysta w wygranym 2:1 meczu z Lazio Rzym

Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa) - czerwona kartka w ostatniej minucie przegranego 1:2 meczu z Pogonią Szczecin

Michał Żyro (Legia Warszawa) - 90 minut w przegranym 1:2 meczu z Pogonią Szczecin

Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - 67 minut w przegranym 1:2 meczu z Pogonią Szczecin

Sebastian Mila (Śląsk Wrocław) - 90 minut w remisowanym 1:1 meczu z Wisłą Kraków

Karol Linetty (Lech Poznań) - jeden z najlepszych piłkarzy Lecha w zremisowanym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:1)

Maciej Gajos (Jagiellonia Białystok) - w ostatnim meczu nie mógł zagrać; pauzował za kartki.

Napastnicy:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - zagrał 68 minut przeciwko Eintrachtowi Frankfurt

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) - 75 minut i 2 gole w wygranym 4:2 meczu z Cambuur

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) - 68 minut w zremisowanym 0:0 meczu z Karpatami Lwów