Przedostatni w tabeli Ruch Chorzów wygrał na własnym stadionie po raz pierwszy w tym sezonie pokonując wysoko Jagiellonię Białystok. Goście byli zdecydowanym faworytem i przez pierwsze pół godziny spotkania potwierdzili to na boisku.

Piłkarze z Białegostoku od początku częściej atakowali, strzelali i w efekcie objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym zupełnie niepilnowany w polu karnym Ruchu Taras Romaczuk pokonał bramkarza.

Zanosiło się na kolejną porażkę "Niebieskich", kiedy na wbiegnięcie z piłką między białostockich obrońców zdecydował się w 30. minucie Martin Konczkowski. Sfaulował go jego imiennik Baran. Rzut karny wykorzystał Filip Starzyński.

Wyrównanie podziałało na chorzowian jak wymiana baterii na nowe i lepsze. Przyspieszyli grę, poszli do przodu i jeszcze przed przerwą zdobyli dwa gole. W obu przypadkach dość pasywnie zachowali się defensorzy Jagiellonii.

Po przerwie nadal było na boisku ciekawie. Goście spieszyli się, by poprawić wynik, co otwierało przeciwnikom szanse na kontry. I choć gra częściej toczyła się na połowie Ruchu, to chorzowianie byli bliżsi zdobycia kolejnej bramki.

W 77. minucie nadzieje gości na remis rozwiał wprowadzony siedem minut wcześniej na boisko rezerwowy napastnik Ruchu Michał Efir, który asystował chwilę potem przy trafieniu Kuświka. Jagiellonia odpowiedziała tylko golem Patryka Tuszyńskiego.

Okazało się, że trener gości Michał Probierz miał rację, kiedy przed meczem przestrzegał, że jego zawodników czeka ciężka przeprawa, bo zespołowi z Białegostoku zawsze trudno się grało na stadionie przy Cichej. Gospodarze z "Jagą" w ekstraklasie u siebie nigdy wcześniej nie przegrali.

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 5:2 (3:1)

Bramki: 0:1 Taras Romanczuk (18-głową), 1:1 Filip Starzyński (31-karny), 2:1 Jakub Kowalski (41), 3:1 Marcin Kuś (45+2-głową), 4:1 Michał Efir (77-głową), 5:1 Marcin Kuś (79), 5:2 Patryk Tuszyński (81).

Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński - Martin Konczkowski, Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk, Daniel Dziwniel - Jakub Kowalski, Łukasz Surma, Marek Zieńczuk (70. Michał Efir), Filip Starzyński, Rołand Gigołajew (87. Jan Chovanec) - Marcin Kuś (92. Patryk Lipski).

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Adam Waszkiewicz (59. Jan Pawłowski), Sebastian Madera, Martin Baran, Marek Wasiluk - Przemysław Frankowski (81. Łukasz Tymiński), Rafał Grzyb, Patryk Tuszyński, Taras Romanczuk, Nika Dżalamidze (65. Przemysław Mystkowski) - Mateusz Piątkowski.