Robert Kubica (BMW Sauber) zajął piąte miejsce w kwalifikacjach do Grand Prix Turcji Formuły 1. Z pole position ruszy Brazylijczyk Felipe Massa z Ferrari. Drugie miejsce zajął Fin Heikki Kovalainen (McLaren-Mercedes), a trzecie jego kolega z zespołu, Brytyjczyk Lewis Hamilton.

Giancarlo Fisichella Włochy Force India 1.27,807

Początek wyścigu o Grand Prix Turcji F1 w niedzielę o godz. 14.00 polskiego czasu.

Istanbul Racing Circuit, na którym rozgrywane są zawody, został zaprojektowany przez Niemca Hermanna Tilke. Jest jednym z dwóch "lewoskrętnych" obiektów, na których w tym sezonie rozgrywane są wyścigi. Drugim jest tor w Sao Paulo, gdzie w październiku zakończy sezon Grand Prix Brazylii.

[raport:133137]

Przed rokiem w GP Turcji podwójne zwycięstwo odnotował zespół Ferrari. Na najwyższym stopniu podium stanął wtedy Brazylijczyk Felipe Massa, który wyprzedził Fina Kimiego Raikkonena. Trzeci był Hiszpan Fernando Alonso. W niedzielę kierowcy będą mieli do pokonania dystans 306,546 km, czyli 57 okrążeń po 5378 m.