Robert Lewandowski zdobył w sobotę dziesiątego gola w tym sezonie piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Jego Borussia Dortmund zremisowała jednak w 15. kolejce na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 1:1 i straciła pozycję lidera na rzecz Bayernu Monachium.

Bez względu na miejsce Borussii Dortmund na koniec rundy jesiennej, napastnik reprezentacji Polski może uważać obecny sezon Bundesligi za bardzo udany. Jesienią zdobywa regularnie gole - w ostatnich ośmiu meczach niemieckiej ekstraklasy trafił osiem razy do bramki rywali.

W sobotę Lewandowski pokonał bramkarza rywali w 40. minucie strzałem głową (gol na 1:0), po dośrodkowaniu Mario Goetze. Gospodarze wyrównali osiemnaście minut przed końcem spotkania - gola na wagę punktu zdobył były reprezentant Niemiec Mike Hanke.

Lewandowski rozegrał całe spotkanie, podobnie jak Łukasz Piszczek. Trzeci z reprezentantów Polski w Dortmundzie - Jakub Błaszczykowski - wszedł na boisko w 77. Minucie zmieniając Goetzego.

W tabeli Borussia Dortmund spadła na drugie miejsce z wynikiem 30 punktów. O jeden więcej ma powracający na pozycję lidera Bayern Monachium, który rozgromił u siebie Werder Brema 4:1. Po dwa gole dla Bawarczyków zdobyli Franck Ribery i Arjen Robben, ale Holender w obu przypadkach trafił z rzutów karnych.