Ghanijczycy odprawili z kwitkiem gospodarzy turnieju – piłkarzy Angoli. Algieria okazała się lepsza od Wybrzeża Kości Słoniowej.

Jedyną bramkę zdobył w 16. minucie Asamoah Gyan. Piłkarz Stade Rennes otrzymał prostopadłe podanie z własnej połowy boiska, i płaskim strzałem w długi róg z 15 metrów pokonał bramkarza reprezentacji Angoli, Fernandesa Carlosa Alberto. Drużyna Ghany musi radzić sobie w Angoli bez największej gwiazdy Michaela Essiena. Pomocnik Chelsea doznał kontuzji kolana i wrócił już do Anglii. Będzie pauzował ponad miesiąc. Piłkarze Angoli po raz drugi z rzędu odpadli w ćwierćfinale PNA. Dwa lata temu ulegli w walce o półfinał Egiptowi 1:2. Ghana zajęła wówczas trzecie miejsce w imprezie.

W drugim ćwierćfinale Algieria pokonała po dogrywce Wybrzeże Kości Słoniowej. Kibice z Wybrzeża Kości Słoniowej byli w niedzielę bardzo bliscy szczęścia. Już w 4. minucie ich drużyna wyszła na prowadzenie po strzale Salomona Kalou. Przed zakończeniem pierwszej połowy wyrównał jednak Karim Matmour.
W końcówce fani "Słoni" znów mieli powody do zadowolenia. W 89. minucie gol strzelony przez Abdula Kadera Keitę postawił drużynę z Wybrzeża jedną nogą w półfinale, ale tuż przed końcowym gwizdkiem czar prysł. Do wyrównania doprowadził Madjid Bougherra.
Decydującą o awansie Algierii bramkę już na początku dogrywki zdobył natomiast Hameur Bouazza.