Król Hiszpanii Juan Carlos zdradził sekret kierowcy Formuły 1 Fernando Alonso. Monarcha poinformował w telewizji, że dwukrotny mistrz świata powiedział mu o powrocie do zespołu McLarena. Według nieoficjalnych informacji, za dwa lata startów Alonso ma dostać 70 mln euro.

Formuła 1 - Lewis Hamilton mistrzem świata w sezonie 2014

Brytyjczyk Lewis Hamilton z zespołu Mercedes GP wygrał ostatni w sezonie wyścig Formuły 1 o Grand Prix Abu Zabi i po raz drugi w karierze zdobył tytuł mistrza świata. Pierwszy raz triumfował w 2008 roku. czytaj więcej

Powiedział mi, że jest bardzo zadowolony z tego, że przechodzi do McLarena - ogłosił w telewizji Juan Carlos, prywatnie fan Formuły 1, który 18 czerwca abdykował po 39 latach panowania na rzecz swego syna Filipa VI.

33-letni Alonso przez pięć lat startował w barwach Ferrari i trzykrotnie zdobywał wicemistrzostwo świata. Zdobył dla włoskiej ekipy 1186 punktów, 44 razy stawał na podium zawodów F1, a jedenastokrotnie wygrywał wyścigi. Tegoroczny sezon zakończył na szóstej pozycji.

20 listopada team rozwiązał z nim umowę za porozumieniem stron. Miejsce Alonso zajmie czterokrotny mistrz świata, Niemiec Sebastian Vettel, który w tym sezonie występował w barwach Red Bulla.

Dla Alonso będzie to druga już przygoda z McLarenem. W 2007 roku Hiszpan przeszedł do tego zespołu po tym, jak z Renault zdobył dwa tytuły mistrza świata (2005 i 2006). Szybko okazało się jednak, że nie może znaleźć wspólnego języka z innym ówczesnym kierowcą teamu, Brytyjczykiem Lewisem Hamiltonem. Sezon 2007 Alonso zakończył na trzecim miejscu za Kimim Raikkonenem, który został mistrzem świata, i Hamiltonem, po czym powrócił do Renault.

(edbie)