Słowacja będzie rywalem Polski, Szwecji i Hiszpanii w grupie E przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. W czwartek drużyna naszych sąsiadów pokonała w Belfaście Irlandię Północną po dogrywce 2:1 (1:1, 1:0) w finałowym meczu barażowym.

Słowacja po zwycięstwie w Belfaście nad Irlandią Północną po dogrywce 2:1 (1:1, 1:0) awansowała do przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. W grupie E spotka się z Polską, Hiszpanią i Szwecją.

Przez długi czas wydawało się, że Słowacja ma pod kontrolą wydarzenia na boisku w Belfaście. Goście trafili na 1:0 w 17. minucie po skutecznym wykończeniu przez Juraja Kuckę sytuacji sam na sam z bramkarzem Baileyem Peacockiem-Farrellem.

Jednak chwila nieuwagi w 88. minucie sprawiła, że gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu Patricka McNaira do własnej siatki piłkę posłał doświadczony obrońca Interu Mediolan Milan Skriniar.

Ostatnie słowo należało jednak do gości w drugiej połowie dogrywki. W 110. minucie po indywidualnej akcji wynik ustalił Michal Duris. W składzie zwycięzców wystąpili Lubomir Satka (Lech Poznań) i Samuel Mraz (KGHM Zagłębie Lubin), a także były piłkarz Legii Warszawa Ondrej Duda.

Bilans spotkania Irlandia Północna - Słowacja

Irlandia Północna - Słowacja 1:2 po dogrywce (1:1, 0:1).
Bramki: dla Irlandii Płn. - Milan Skriniar (88-samob.); dla Słowacji - Juraj Kucka (17), Michal Duris (110).
Sędzia: Felix Brych (Niemcy).

W czwartek awans na Mistrzostwa Europy wywalczyły także reprezentacje Macedonii Północnej, Węgier i Szkocji.

Mistrzostwa Europy miały pierwotnie odbyć się w czerwcu i lipcu 2020 roku, ale z powodu pandemii koronawirusa zostały przełożone na 11 czerwca - 11 lipca 2021.