Dokładnie o godz. 18 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego i na stadionie w Bazylei walkę o pierwsze punkty Euro 2008 rozpoczęły zespoły grupy A – Szwajcarzy i faworyzowani Czesi. Ci ostatni nie zawiedli. Mimo słabej gry pokonali współgospodarzy mistrzostw 1:0. W drugim meczu Portugalia wygrała z Turcją 2:0.

Szwajcaria – Czechy to mecz, który zainaugurował piłkarskie Mistrzostwa Europy odbywające się na boiskach Austrii i Szwajcarii. Faworytem byli Czesi – półfinaliści Euro sprzed czterech lat i nie zawiedli. Mimo słabej gry pokonali współgospodarzy mistrzostw 1:0. czytaj więcej

Szwajcaria – Czechy to mecz, który zainaugurował piłkarskie Mistrzostwa Europy. W opinii ekspertów faworytem byli Czesi – półfinaliści Euro sprzed czterech lat. Jednak mecze otwarcia często obfitowały w niespodzianki. Liczyli na to szwajcarscy kibice, jednak musieli się rozczarować. Gospodarze - mimo że dominowali przez 90 minut - ulegli Czechom 0:1.

W drugim meczu Euro 2008 na stadionie w Genewie spotkały się drużyny grupy A – Portugalia i Turcja. Portugalczycy twierdzą, że przyjechali na turniej po złoto. Na razie poczynili pierwszy krok i po niezłej grze w drugiej połowie pokonali Turcję 2:0. czytaj więcej

Faworytem drugiego meczu grupy A była Portugalia i nie zawiodła, pokonując Turcję 2:0. Podopieczni Felipe Scolariego wymieniani są jako jeden z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa. Brazylijski szkoleniowiec mówi otwarcie, że interesuje go tylko złoto.