Znamy już dwóch półfinalistów EURO.

W Amsterdamie Portugalczycy zapewnili sobie awans pokonując Turków 2:0. Bohaterem wieczoru był Nuno Miguel Sores Pereira di Beiro - czyli Nuno Gomes, który dwa razy trafił do tureckiej bramki. W 29. minucie czerwoną kartkę dostał Turek Alpay Ozalan. Tuż przed przerwą jego koledzy nie wykorzystali rzutu karnego. Zwycięstwem nad Turcją Portugalia potwierdziła, że jest jednym z głównych faworytów do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Po ćwierćfinałowym meczu portugalscy kibice urządzili na ulicach Amsterdamu prawdziwą fetę...

Stadion króla Boudoina w Brukseli okazał się szczęśliwy dla Włochów. Oni takze wygrali 2:0, tyle że z Rumunią. Bez zarzutu spisał się atak Francesco Totti/Filippe Inzaghi - obaj piłkarze wpisali się na listę strzelców. W niesławie zakończył turniej najsłynniejszy rumuński piłkarz Gheorge Hagi. W 59. minucie pojedynku z Włochami sędzia wyrzucił go z boiska za symulowanie faulu w polu karnym. Wcześniej Hagi miał już na swym koncie żółty kartonik.

Pierwszy półfinał w środę w Brukseli. Portugalia spotka się ze zwycięzcą dzisiejszego meczu Hiszpania - Francja. W czwartek w Amsterdamie Włosi będą grać z Holandią lub Jugosławią.

Finał Euro 2000 2 lipca w Rotterdamie...

Wiadomości RMF FM 3:45

Ostatnie zmiany 7:00