Polscy szczypiorniści udanie rozpoczęli eliminacje do mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych 2012. Podopieczni Bogdana Wenty pokonali w hali warszawskiego Torwaru Ukrainę 25:15 (11:7). W następnym spotkaniu Polacy zmierzą się ze Słowenią.

Był to pierwszy, od czasu poważnej kontuzji oka w czerwcowym meczu z Chorwacją, występ w kadrze Karola Bieleckiego. Zawodnik niemieckiego Rhein-Neckar Löwen został powitany gromkimi brawami przez polskich kibiców.

Brązowi medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata przeważali przez cały mecz i odnieśli zasłużone zwycięstwo na inaugurację eliminacji ME 2012, które odbędą się w Serbii. Klasę zaprezentował Sławomir Szmal, który w ciągu 49 minut (do momentu zmiany z Wyszomirskim) puścił zaledwie dziewięć bramek.

W pierwszej połowie, do stanu 8:7, Polacy utrzymywali minimalną przewagę. W 18 minucie pierwszego gola, po ponad dwuletniej przerwie, rzucił były kapitan reprezentacji (obecnie funkcję tę pełni Szmal) Grzegorz Tkaczyk. W drugiej połowie biało-czerwoni jeszcze bardziej uszczelnili obronę, często przechwytywali piłkę, a zastrzeżenia można mieć jedynie do skuteczności pod bramką rywala.

Po meczu szczypiorniści z Ukrainy nie pojawili się na konferencji prasowej, tłumacząc się brakiem czasu i powrotem do Kijowa.

Polska - Ukraina 23:15 (11:7)

Polska: Piotr Wyszomirski, Sławomir Szmal, Bartłomiej Jaszka, Patryk Kuchczyński (3), Grzegorz Tkaczyk (2), Bartłomiej Tomczak (2), Karol Bielecki (1), Bartosz Jurecki (3), Mariusz Jurasik (1), Michał Jurecki (2), Piotr Grabarczyk (1), Tomasz Tłuczyński (3), Mariusz Jurkiewicz, Marcin Lijewski (2), Tomasz Rosiński (1), Robert Orzechowski (2).

Ukraina: Wadym Brażnyk, Gennadij Komok, Oleksandr Pedan, Serhij Onufrijenko (4), Serhij Lubczenko, Witali Nat, Oleksandr Szewelew (1), Mykoła Stecura (1), Oleksi Ganczew (1), Artem Zwiezdow, Mychajło Kriwczykow (1), Serhij Burka (3), Władysław Ostruszko (4), Rusłan Pokotyło, Artem Wysznewski, Jewgen Konstantinow.