Portugalscy piłkarze ręczni, którzy jutro w Poznaniu rozegrają mecz z podopiecznymi Bogdana Wenty, wierzą w zwycięstwo. Portugalia, która pokonała przed własną publicznością Słowenię 31:29, nadal liczy się w walce o finały ME. Aby wygrać rywalizację w grupie 3, musi jednak pokonać Polaków, którym do awansu wystarczy remis.

Zwycięstwo nad Słoweńcami przybliżyło nas do awansu na przyszłoroczne mistrzostwa w Serbii. Aby temu sprostać, musimy zwyciężyć w tym bardzo trudnym niedzielnym spotkaniu. Jesteśmy jednak dobrej myśli - powiedział Rocha lizbońskiemu dziennikowi "Record".

Portugalscy zawodnicy przyznają, że różnica dwóch punktów dzieląca ich od podopiecznych Bogdana Wenty działa na nich "motywująco".

Do Poznania wyruszamy z jednym celem: wygrać mecz. Damy z siebie wszystko, bo interesuje nas tylko zwycięstwo. Zespół przed spotkaniem z Polakami jest w dobrej formie fizycznej i niezwykle zmobilizowany - dodał Rocha, występujący na co dzień w zespole mistrza kraju FC Porto.

W wygraną Portugalii wierzy również jej szwedzki selekcjoner Mats Olsson. Zaraz po losowaniu składu grup wiedziałem, że trafiliśmy na niezwykle silnych przeciwników. W trakcie rywalizacji okazało się jednak, że również i my jesteśmy mocną ekipą. W Poznaniu musimy to udowodnić. Nie będziemy się "spinać" i grać na obronę jakiegoś wyniku. Chcemy zwyciężyć - podkreślił trener Portugalczyków.