Wisła Kraków pokonała Widzew Łódź 1:0 w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Wynik pojedynku rozstrzygnięty w 34. minucie meczu. Gospodarze rozpoczynali wówczas akcję ofensywną, która zakończyła się golem Dragan Paljicia.

Andres Lorenzo Rios szybko naprawił swój błąd i wślizgiem odebrał piłkę próbującemu wyprowadzić kontratak Piotrowi Kuklisowi. Chwilę później futbolówka była już pod nogami Patryka Małeckiego, który zagrał do Dragana Paljicia. Po płaskim strzale tego ostatniego z ponad 20 metrów piłka zatrzymała się w siatce bramki strzeżonej przez Macieja Mielcarza.

Gol był ukoronowaniem dobrej gry Wisły, która w pierwszej połowie nie dała pograć beniaminkowi ekstraklasy. Goście z Krakowa dominowali na boisku, grali spokojnie, pewnie i daleko od własnej bramki przerywali niemrawe ataki rywali. Po przerwie oddali inicjatywę, jednak zdołali nikłe prowadzenie utrzymać do końca. Widzew próbował atakować i stworzył sobie kilka sytuacji do wyrównania, jednak Milan Jovanić zachował czyste konto. Najlepsze sytuacje do pokonania bramkarza gości zmarnowali Darvydas Sernas i Pavel Grischok.

Wisła kończyła mecz w osłabionym składzie, gdyż w 65. minucie, po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce, boisko musiał opuścić Erik Cikos.

Składy:

Widzew Łódź: Maciej Mielczarz - Łukasz Broź, Wojciech Szymanek, Jarosław Bieniuk, Dudu - Adrian Budka (54. Paul Grischok), Piotr Kuklis (46. Prejuce Nakoulma), Mindaugas Panka, Velibor Durić, Tomasz Lisowski (74. Piotr Grzelczak) - Darvydas Sernas.

Wisła Kraków: Milan Jovanić - Erik Cikos, Cleber, Gordan Bunoza, Junior Diaz - Patryk Małecki (85. Paweł Brożek), Cezary Wilk, Tomas Jirsak, Andres Lorenzo Rios (73. Rafał Boguski), Dragan Paljić (63. Piotr Brożek) - Maciej Żurawski.