W meczu inaugurującym pierwszą kolejkę Ekstraklasy sezonu 2010/11, GKS Bełchatów pokonał na własnym boisku Polonię Bytom 2:0. Pierwszą bramkę w 10. minucie strzelił Fonfara, drugą w 65. - Grzegorz Kuświk. W drugim piątkowym meczu Górnik Zabrze wygrał z Polonią Warszawa 0:2

Od początku meczu do ataku rzucili się gospodarze. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwsza bramka dla GKS-u padła już w 10. minucie spotkania - strzelał Grzegorz Fonfara. Na drugie trafienie kibice musieli czekać do 65. minuty, kiedy to wprowadzony po przerwie Grzegorz Kuświk po raz drugi zmusił do kapitulacji golkipera gości, Marcina Juszczyka.

Bohater meczu został Grzegorz Fonfara (GKS Bełchatów). Obrońca GKS-u znalazł się tam, gdzie trzeba na początku meczu, strzelając bardzo ważną bramkę, która pozwoliła jego kolegom kontrolować przebieg wydarzeń. Pewny również w defensywie swojej drużyny.

***

GKS Bełchatów - Polonia Bytom 2:0 (1:0)

1:0 Fonfara 10

2:0 Kuświk 83

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Żółte kartki: Zlatko Tanevski, Grzegorz Kuświk, Marcus Vinicius - Grzegorz Podstawek, Maciej Bykowski, Jacek Falkowski

PGE GKS Bełchatów: Sapela - Fonfara, Lacić, Tanevski, Popek - Baran - Wróbel (85 Bocian), Gol, Poźniak (80 Da Silva), Małkowski - Żewłakow (65 Kuświk)

Polonia Bytom: Juszczyk - Hricko, Hanek, Killar, Telichowski - Radzewicz, Sawala, Tymiński (30 Falkowski), Vascak (63 Jarecki) - Bykowski, Podstawek (79 Milenković)