Polonia Warszawa w meczu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy pokonała Cracovię 2:1. Ozdobą meczu rozegranego na stadionie Hutnika w Krakowie był gol zdobyty w 71. minucie przez Tomasza Brzyskiego - po strzale z rzutu wolnego piłka trafiła w samo okienko bramki strzeżonej przez Łukasza Merdę. Dla drużyny ze stolicy to trzeci mecz z rzędu bez porażki, z kolei dla Cracovii - drugie przegrane spotkanie.

0:1 Gołębiewski - 30. minuta

Po nieporozumieniu Mariusza Sachy i Mateusza Klicha na połowie Polonii piłkę przejął Łukasz Skrzyński, podał prostopadle do Janusza Gancarczyka, a ten wyłożył ją Danielowi Gołębiewskiemu, który z 6 metrów trafił do pustej bramki.

1:1 Matusiak - 44. minuta

Cracovia dość niespodziewanie doprowadziła do wyrównania. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Klich, a akcję zamknął Radosław Matusiak, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza "Czarnych Koszul".

1:2 Brzyski - 71. minuta

Rzut wolny dla Polonii z około 30 metrów. Do piłki podszedł Tomasz Brzyski i fantastycznym strzałem umieścił futbolówkę w okienku bramki Łukasza Merdy.

Cracovia: Merda - Moskała (67. Pawlusiński), Polczak, Wasiluk, Sasin - Sacha, Szeliga, Klich, Owsiannikow - Ślusarski (79. Suworow), Matusiak (83. Kaszuba).

Polonia: Gliwa - Mynar (80. Sokołowski), Jodłowiec, Brzyski, Skrzyński - Mierzejewski, Andreu, Trałka, Piątek (60. Sarvas), Gancarczyk (65. Mąka) - Gołębiewski.