Jeszcze dziś PZPN ma wydać oświadczenie w sprawie strojów reprezentacji Polski - dowiedział się reporter RMF FM Kuba Wasiak. Nowe koszulki, na których zamiast godła jest logo reprezentacji, wywołują protesty kibiców. Za orłem na piersi tęsknią też piłkarze, a o powrót godła na koszulki apelują nawet niektórzy członkowie związku.

Na nowych strojach polskiej reprezentacji, które zaprezentowano w ubiegłym tygodniu, w miejscu godła narodowego jest odświeżone niedawno logo PZPN. Związek bronił wtedy swojej decyzji i powoływał się na wyniki badań, które wskazują, że wprowadzony w kwietniu logotyp związku jest dobrze odbierany przez większość kibiców. Nie prowadzono jednak badań na temat usunięcia z koszulek godła państwowego.Nie mogliśmy prowadzić takich testów ze względu na zapisy umowy handlowej z firmą Nike - powiedziała rzecznik związku Agnieszka Olejkowska, z którą rozmawiał dziennikarz RMF FM Patryk Serwański.

PZPN ograniczył się jedynie do "wywiadu środowiskowego". Sprawdzono, jak zmieniały się odczucia fanów i opinii publicznej w państwach, które we wcześniejszych latach zdecydowały się na podobne rozwiązanie.

W piątek 11 listopada polska reprezentacja po raz pierwszy wystąpiła w nowych koszulkach. Towarzyski mecz z Włochami przegraliśmy 0:2.