Dziś mecz o piłkarskie władanie w Warszawie

Niedziela, 18 września 2011 (11:25)

Przed nami piłkarskie derby Warszawy. O godzinie 17 Polonia podejmie na Konwiktorskiej Legię. W obu drużynach nastroje przed spotkaniem nie są wesołe. Zarówno piłkarze "Czarnych Koszul", jak i "Legioniści" przegrali swoje ostatnie ligowe mecze.

Nastroje w obozie Legii popsuła jeszcze pucharowa porażka z PSV Eindhoven. Nie zamierzamy żyć przeszłością, patrzymy co jest przed nami. Derby Warszawy to jest dla nas duże wyzwanie. To jest mecz, w którym chcemy zaprezentować wszystkie swoje walory, pełną gamę naszych możliwości. Jestem pewien, że tak będzie - zapowiada trener Maciej Skorża.

Zawodnicy Polonii nie będą mogli liczyć na swojego szkoleniowca. Jacek Zieliński został ukarany przez Komisję Ligi i spotkanie obejrzy z trybun. Spodziewa się jednak dobrego widowiska. Legia to nie jest zespół, który nastawia się na grę z kontry czy na kurczową obronę. My też nie mamy zamiaru ani planu, żeby zagrać zachowawczo. Musimy zagrać agresywnie i postawić Legii trudne warunki. Myślę, że będzie to mecz otwarty i ciekawy - podkreśla Zieliński.

Obaj trenerzy mają problemy kadrowe. Skorża nie będzie miał do dyspozycji Michała Kucharczyka, Michała Hubnika i Michała Efira. W zespole "Czarnych Koszul" nie zagrają kontuzjowani Bruno Coutinho oraz Marcin Baszczyński. Początek spotkania o godzinie 17.

Artykuł pochodzi z kategorii: Sport