O godzinie 17 przewodniczący MKOl Jacques Rogge ogłosi, gdzie odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie w 2018 roku. Kandydatami są Annecy we Francji, Monachium w Niemczech i Pyeongchang w Korei Południowej.

Głosowanie rozpocznie się o 15.35. W pierwszej turze weźmie udział maksymalnie 96 ze 110 członków MKOl, w tym Irena Szewińska. Sześciu nie dotarło do RPA, a kolejnych sześciu - z zainteresowanych państw - wykluczają względy proceduralne.

Tradycyjnie już - w imię zachowania bezstronności - udziału w wyborach nie weźmie też przewodniczący MKOl Jacques Rogge. Z kolei Szwajcar Denis Oswald, szef Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej, wstrzyma się od głosu ze względu na kontrakt kierowanej przez niego organizacji z Samsungiem, który jest powiązany również z kandydaturą Pyeongchang.

Jeśli w pierwszej turze, któraś z kandydatur zdobędzie bezwzględną większość głosów, to procedura zostanie zakończona. Jeśli nie, odbędzie się druga, decydująca tura. Po pierwszej turze wyeliminowana zostanie kandydatura kraju, który dostanie najmniej głosów.

O godzinie 17 Rogge otworzy kopertę i odczyta ostateczny werdykt. Poprzednia zimowa olimpiada w 2010 roku odbyła się w kanadyjskim Vancouver. Najbliższą - w 2014 roku - zorganizuje rosyjskie Soczi.