Odpoczynek w domu w Monte Carlo i wizyta na meczach piłkarskich w Barcelonie i Liverpoolu to plany na najbliższe dwa tygodnie liderki światowego rankingu tenisistek Karoliny Woźniackiej. - Dopiero w okolicach 20 listopada wznowimy treningi na korcie i wtedy na dobre ruszą przygotowania do nowego sezonu - przyznał ojciec i trener sportsmenki Piotr Woźniacki.

20-letnia tenisistka z Odense zakończyła rok na pierwszym miejscu w rankingu WTA Tour. Jest drugą najmłodszą w historii liderką, po Szwajcarce Martinie Hingis. W 2010 roku Dunka polskiego pochodzenia wygrała turnieje w Ponte Vedra Beach, Kopenhadze, Montrealu, New Haven, Tokio i Pekinie. W Wielkim Szlemie najdalej doszła do półfinału - w nowojorskim US Open.

Najbliższe ponad dwa tygodnie to będzie dla Karoliny odpoczynek od tenisa po bardzo wyczerpującym roku (…) Dopiero w okolicach 20 listopada wznowimy treningi na korcie i wtedy na dobre ruszą przygotowania do nowego sezonu. Karolina spełniła jedno ze swoich największych marzeń, jakim było zostanie numerem jeden na świecie. W przyszłym roku będzie musiała potwierdzić tą pozycję, a to nie będzie łatwe, bo tuż za nią jest wiele mocnych zawodniczek, a pewnie kontuzje zdążą wyleczyć siostry Williams czy Agnieszka Radwańska"- zaznaczył Woźniacki.

Nie da się ukryć, że jak Karolina została liderką rankingu WTA, zrobił się wokół niej szum i pojawili się nowi sponsorzy. Kilka kontraktów właściwie leży już na biurku, ale spokojnie musimy je przeanalizować, zanim podejmiemy wiążące decyzje. Tym bardziej, że aktualni sponsorzy wcale nie zamierzają rezygnować ze współpracy. Tenis to wielki biznes, a bycie numerem jeden na świecie zawsze przyciąga wielkie firmy - dodał.

Na korcie w tym roku Karolina zarobiła 3,92 miliona dolarów, a wpływy z umów sponsorskich i reklam z jej udziałem stanowią wielokrotność tej kwoty. Ty bardziej, że od kilku lat jest związana z jedną z największych agencji menedżerskich i Adidasem.

Wiadomo, że największym zainteresowaniem kibiców i sponsorów cieszy się piłka nożna. Podobnie jest z innymi dyscyplinami sportu uprawianymi głównie przez mężczyzn. Natomiast wśród kobiecych sportów właśnie tenis jest najbardziej popularny i opłacalny. To widać na co dzień, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Jeśli się tam podbije serca ludzi, to staje się jedną z najbardziej znanych osób na świecie - uważa ojciec i trener najlepszej obecnie tenisistki świata.

Tak było w tym roku w US Open, gdy Karolinie udało się pokonać Marię Szarapową. To było wielkie wydarzenie i wielki show z udziałem dwóch młodych, ładnych dziewczyn. Wszystkie gazety o nim pisały, a urywki pokazywały wszystkie kanały telewizyjne. Jak się bliżej temu przyjrzeć, to w sumie całe zamieszanie robi niesamowite wrażenie - powiedział.